MECENAT 

Zostań Mecenasem Parku Oliwskiego

 

PRZEDMIOT PROJEKTU: Nowa drewniana ławka do Parku Oliwskiego ze spersonalizowaną przez Mecenasa tabliczką.

MECENAS: Każdy uczestnik projektu, który chciałby tworzyć swoją historię w parku i przyczynić się do realnego wsparcia parku. 

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE: Należy wybrać  dostępną w tym etapie ławkę w obszarze Alei Lipowej , Przy stawie , Przy Pałacu Opatów  , Wozowni , Przy Dziedzińcu Pałacu Opatów bądź w Ogrodzie tzw. konwentualnym i wypełnić formularz.

INICJATOR: Prezydent Miasta Gdańska Pan Paweł Adamowicz

ORGANIZATOR: Fundacja Gdańska

ADMINISTRATOR PARKU: Gdański Zarząd Dróg i Zieleni

KOSZT UDZIAŁU W PROJEKCIE: 4500 zł

Szczegółowe informacje w Regulaminie

Ławka do Parku Oliwskiego powstała w oparciu o indywidualny projekt, dla którego inspiracją były  dawne i sprawdzone wzory ławek historycznych. Projekt wykonany został przez arch. Witolda Burkiewicza pracownika Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Na podstawie tego projektu w pracowni stolarskiej  powstał wg. tradycyjnej sztuki stolarskiej prototyp ławki. Efekt końcowy jest wynikiem 4-tygodniowych konsultacji arch. Burkiewicza ze stolarzem. Każda ławka do Parku Oliwskiego jest wykonywana ręcznie. Jej unikalny kształt, prostota, jakość materiału i ergonomia,  gwarantować będzie zadowolenie osób odwiedzających park i korzystających z ławek.Ławka jest wygodna i trwała, wykonana w całości z drewna dębowego, choć masywna, to jednak proporcjonalna. Na ławce mogą wygodnie usiąść cztery dorosłe osoby. Ławka może być spersonalizowana. Na tabliczce o wymiarach 110 mm x 50 mm umieszczonej w  oparciu ławki mogą znaleźć się treści upamiętniające np. ważne wydarzenie.

 

Każdy Mecenas parku otrzyma certyfikat podpisany przez Prezydenta Miasta Gdańska oraz drobny upominek.

 

Osoby do kontaktu w godzinach 7: 00-15: 00 (PN-PT)

tel. (58) 52 44 561 - Janusz Witkowicz-Kierownik Działu Zieleni GZDiZ

tel. (58) 52 44 568 lub 514 953 749 - Monika Han- inspektor ds. utrzymywanie zieleni GZDIZ

Osoby do kontaktu w godzinach 9: 00-16: 30 (PN-PT)

tel. (58) 526 49 87 - Fundacja Gdańska